Cellulit – da się z nim wygrać!

Znasz tę przykrą pomarańczową skórkę na swoich udach lub pośladkach? A wiesz, ze można z nią zwyciężyć i znów cieszyć się ładną figurą i skórą bez cellulitu? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci sposoby na walkę z cellulitem. Jedne są bardziej skuteczne, inne – mniej. Ważne jednak, abyś spróbowała każdej z nich. A nuż Ci pomogą!

Cellulit to prawdziwa zmora kobiet. Każda z nas chciałaby móc cieszyć się piękną figurą i ładną skórą pozbawioną niedoskonałości. Cellulit to nieprawidłowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej pod skórą, które powoduje nieestetyczny wygląd ud i pośladków, a w przyszłości może nawet wywoływać ból. Na cellulit najbardziej narażone są kobiety. Warto wiedzieć, ze powstaje on już w okresie dojrzewania, a później – podczas ciąży czy tez menopauzy – przybiera na sile.

Z cellulitem walka może być wyrównana, a nawet korzystna dla nas. Wystarczy wypróbować któryś ze znanych sposobów. Nie każdy gwarantuje natychmiastowe efekty, ale większość z nich jest dla Ciebie dostępna!

 

SPRÓBUJ SPORTU

Jeśli Twój cellulit jest jeszcze w pierwszym, delikatnym stadium – możesz na spokojnie próbować walczyć z nim poprzez aktywność fizyczną. Wówczas spalasz nadmiar tkanki tłuszczowej, a Twoje ciało staje się bardziej „zbite”, powodując, że skóra naciąga się i wyrównuje widoczne niegdyś grudki i wgłębienia.

Dodatkowo uprawianie sportu pomoże Ci lepiej funkcjonować – będziesz czuła się zdrowsza i poprawisz kondycję, a dodatkowo możesz znaleźć nową pasję! Dla kobiet z cellulitem poleca się głównie bieganie, skakankę oraz ćwiczenia na dolną partie ciała – a więc brzuch, uda i całe nogi.

WYPRÓBUJ KREMÓW

Wiele kobiet zauważa, że obecne na rynku kremy spalające tłuszcz i likwidujące cellulit działają. Oczywiście działanie to będzie widoczne w małych stadiach rozwoju cellulitu, kiedy jest on jeszcze do przezwyciężenia takimi słabymi środkami. Preparaty dostępne w drogeriach jednak nie zawsze muszą działań. W ich stosowaniu ważna jest przede wszystkim systematyczność i regularność. To dzięki nim można osiągnąć jakieś efekty.

UDAJ SIĘ NA ZABIEG

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem nadal pozostaje jednak profesjonalny zabieg usuwania cellulitu. Podczas tego typu zabiegu używa się specjalnego lasera. Aktualnie jednym z najlepszych tego typu zabiegów jest zabieg z wykorzystaniem metody Cellulaze. Zabieg jest jednorazowy, a efekty będą rosły wraz z upływem czasu.

 

Więcej informacji o zabiegu Cellulaze znajdziesz na stronie Kliniki Ambroziak: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/cellulaze/