Co jeść, żeby spalać tłuszcz?

jabłka na odchudzanie

Wakacje już do nas dotarły, ale wciąż nie masz upragnionego płaskiego brzucha? Skup się na tym, co jesz. Nie każdy dietetyk Ci to powie, ale istnieją produkty spożywcze, które mogą pomóc Ci w… spalaniu tłuszczu! Tak! I my przedstawimy kilka z nich w dzisiejszych artykule.

Zgrabna sylwetka, bez boczków czy odstającego brzucha to marzenie wielu z nas. Chciałybyśmy ładnie prezentować się na plaży, basenie, czy tez podczas sytuacji intymnych z naszymi partnerami. W odchudzaniu popełniamy jednak jeden zasadniczy błąd – nie wprowadzamy do diety tak zwanych „spalaczy tłuszczu”, które mogą nam pomóc pozbyć się zalegających fałdek.

Oto kilka z nich:

 przekrojony na pół grejpfrut na miseczce

Grejpfrut oraz inne owoce cytrusowe

Nie od dziś wiadomo, że grejpfrut wraz z innymi owocami cytrusowymi to najczęściej wykorzystywane w dietach owoce. Posiadają one bardzo niską zawartość cukru, dzięki czemu nie tuczą, a poza tym zawierają w sobie specjalne kwasy, które – gdy złączymy je z innymi posiłkami – obniżają ich wartość glikemiczną. Ponadto owoce z tej grupy zawierają sporo witaminy C, która również postrzegana jest jako pomocna podczas zrzucania zbędnych kilogramów.

Herbata – czarna, zielona, czerwona

Herbata (oczywiście bez cukru) może nam bardzo pomóc podczas spalania tłuszczu. Znajduje się w niej przecież substancja zwana teiną, dzięki której pobudzana jest mikrocyrkulacja, która to z kolei pobudza nasz organizm do spalania kalorii. Pijąc herbatę możemy naprawdę sporo schudnąć. Nie bez powodu z roślin z których liści wytwarza się herbatę, produkuje się również preparaty odchudzające!

 jajka kurze

Białko

Jedzenie sporej ilości białka poleca się osobom, które chcą wypracować sobie muskularną sylwetkę. Jednak dzięki białku możemy również schudnąć. Jak to możliwe?

Białko trawione jest przez nasz żołądek dość długi czas. Dzięki temu zużywa o wiele więcej kalorii do tego, by się strawić. A podczas odchudzania przecież właśnie o to nam chodzi – by spalać jak najwięcej kalorii i jeść mądrze.