Jak pozować do zdjęć, żeby wyglądać chudo?

Zdjęcia to coś, co w dzisiejszych czasach towarzyszy nam nieustannie. Codziennie spotykamy się z tysiącami zdjęć, na których jesteśmy my, nasi znajomi, rodzina czy inni ludzie – np. celebryci. Mówi się, że istnieje coś takiego jak fotogeniczność. I być może tak jest. Jednak nawet jak brakuje nam daru do ładnego wychodzenia na zdjęciach, możemy coś z tym zrobić i wspomóc się kilkoma trikami.

Dla niektórych fotografie to uciążliwa rzecz, której mogłoby nie być. Takie osoby denerwują się, że źle wyjdą na zdjęciach i później staną się obiektami drwin czy śmiechu. Można jednak sobie z tym poradzić, stosując się do kilku cennych rad, które dzisiaj Wam przedstawimy. Oto one:

 modelka czarno białe zdjęcie

JAK WYGLĄDAĆ CHUDO NA ZDJĘCIACH?

Wiele osób boi się, że wyjdzie na fotografii grubo i nie uda im się ukryć jakoś dodatkowych kilogramów. Mamy na to kilka rad, z których warto skorzystać!

Po pierwsze – stawiaj na zdjęcia portretowe – a więc takie, które nie ukazują całej sylwetki. Wówczas pokażesz swoja ładną, uśmiechniętą buzię i nie będziesz się przejmować, że reszta ciała nie wygląda tak, jakbyś tego chciała.

Po drugie – jeśli robisz zdjęcia portretowe – staraj się wyeksponować swoje kości policzkowe. Możesz uzyskać ten efekt poprzez delikatne wessanie ścianek policzków do środka, lub poprzez delikatne wysunięcie dolnej szczęki do przodu. Tak przygotowana do zdjęcia twarz sprawi wrażenie dłuższej niż jest w rzeczywistości i dzięki temu szczuplejszej.

Po trzecie – wybieraj ciemne kolory i pionowe paski oraz prążki. Jeśli chcesz mieć zdjęcie całej sylwetki – ubierz się korzystnie. Mamy tu na myśli ciemne barwy oraz pionowe paski, które wyszczuplają i sprawiają, że nasza sylwetka wydaje się być dłuższa i smuklejsza. Dobrym trikiem przy robieniu zdjęć całej sylwetki jest również ustawianie się bokiem lub lekkim ukosem do zdjęcia. Należy przy tym wyprostować plecy i unieść nieco brodę. Warto także stawiać na zdjęcia „od tyłu”, a więc takie, kiedy stoimy tyłem do obiektywu aparatu i obracamy w jego stronę wyłącznie głowę.