Udany poranek to Twoje zdrowie!

śniadanie do łóżka o poranku

Dzięki temu, że dobrze rozpoczniesz dzień – możesz liczyć na to, że będziesz lepiej się czuła, zniwelujesz stres i inne dolegliwości dnia codziennego. Można powiedzieć, że to jak będzie wyglądał nasz poranek – ma wpływ na cały dzień, nasze samopoczucie, a co za tym idzie – również na nasze zdrowie.

Dziś przedstawimy Wam, jak działać, żeby osiągnąć idealny poranek i dzięki niemu idealny dzień. Trzeba pamiętać, że taki właśnie dzień składa się z małych kroczków, elementów, które musimy odpowiednio przeżyć, by przyniosły wyczekiwane efekty.

 śpiąca w łóżku kobieta

ŚPIJ REGULARNIE ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ GODZIN

Aby mieć dobry humor każdego ranka, musimy zadbać o to, by sypiać optymalną dla nas ilość godzin i utrzymywać ich regularność. Najlepiej, aby wynosiła ona 8 godzin. Warto kłaść się spać wcześniej niż dotychczas, byśmy bez problemu mogli wstać wcześniej kolejnego dnia. Wypoczęci, z zapasem czasu będziemy w stanie bez najmniejszego problemu zaplanować sobie cały poranek i zdążymy zrobić wszystko, nie stresując się niczym.

WEŹ PRYSZNIC

Mówi się, że prysznic co rano pozwala nam się odprężyć przed całym dniem i zyskać dodatkową dawkę energii. Podobno najlepszym wyborem będzie w tym wypadku prysznic zimny, ale nie lodowaty. Zimna woda bowiem pobudza krążenie, dodając nam witalności na cały dzień. Dzięki prysznicowi poczujemy się ponadto świeżo, a co za tym idzie – pewniej.

 śniadanie z ciemnego pieczywa i warzyw

ZJEDZ DOBRE ŚNIADANIE

Osoby, które mają w swoim życiu dużo stresu, często zapominają o tym, by jadać śniadania. A to właśnie one są przecież najważniejszymi posiłkami w ciągu całego dnia. Śniadanie daje nam siłę na to, by odpowiednio rozpocząć cały dzień i już na starcie mieć energię. Mówi się, że posiłek ten powinno spożywać się w ciągu około godziny po przebudzeniu, bo właśnie wtedy rozbudza się również nasz układ trawienny, który rozpoczyna swoją pracę. Jedzenie śniadań więc to również dobry sposób na to, aby skutecznie schudnąć, pozbyć się zbędnych kilogramów i lepiej się czuć we własnej skórze.